مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
جواهرات در ساعت سازی

ساعت های کرنوگراف

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 4 کاربر

ساعت های کرنوگراف

یکی از محبوب ترین و بارزترین ابزارهای پیچیده در ساعت، کرنوگراف می باشد. از کرنوگراف برای محاسبه ی زمان یک رخداد مانند یک مسابقه دوچرخه سواری، اتومبیل رانی و ...  استفاده می شود. در ساعت های دارای کرنوگراف این ابزار کاملا به صورت مجزا از ساعت فعالیت می کند و توسط دکمه های کناری ساعت شروع به کار کرده، متوقف می شود و به حالت صفر برگردانده می شود. ساعت های کرنوگراف در طیف وسیعی با قابلیت های متنوع تولید می شوند که می توان به ساده ترین حالت های آن و نمونه هایی که قادر به اندازه گیری دقیق ثانیه، دقیقه، ساعت و حتی دهم ثانیه هستند اشاره کرد.

ساعت های کرنوگراف دارای سابقه ی نسبتا طولانی و درخشانی می باشند. شاید استفاده کننده گان امروزی این ابزار تا بحال از پیشینه آن اطلاع چندانی نداشته باشند. برای اولین بار کرنوگراف به درخواست لویی هجدهم، پادشاه فرانسه اختراع شد. پادشاه که علاقه زیادی به مسابقات اسب دوانی داشت علاقه مند بود که از مدت زمان دقیق طول انجام هر مسابقه آگاه باشد. در سال 1821 ساعت ساز سلطنتی نیکولا ریوسک (Nicolas Rieussec) را مامور کرد تا با ارتقاع ابزارهای اندازه گیری زمان این خواسته را برای او فراهم سازد. بدین گونه نمونه های اولیه کرنوگراف تولید شد و طولی نکشید که مورد توجه همگان قرار گرفت.

کرنوگراف ریوسک به سرعت توسط دیگر ساعت سازان ارتقاع یافت به نحوی که از مسابقات شنا گرفته تا محاسبه شتاب موشک توسط کرنوگراف اندازه گیری می شد. از ابتدا تا به امروز تعداد زیادی اختراع در رابطه با بهبود و ارتقاع کرنوگراف به ثبت رسیده است تاجایی که برخی از مشاغل و حرفه ها همچون پزشکان و ملوانان از نمونه های کرنوگراف استفاده می کردند. امروزه بیشتر تولید کنندگان بزرگ ساعت حداقل یک نمونه کرنوگراف نیز دربین محصولات خود دارند. در شکل زیر چند نمونه ساعت کرنوگراف دار نشان داده شده است.

sunimay-article-chronograph

تا هنگامی که اطلاع از زمان یک رخداد مورد توجه و نیاز انسان است، ساعت های کرنوگراف نیز قسمت جدایی ناپذیر این صنعت خواهند بود. این ابزار کاربردی حتی به حوزه مد و زیبایی نیز وارد شده است به نحوی که طراحان بزرگ کرنوگراف را در برخی محصولات خود جای می دهند. کرنوگراف از زمانی که برای دربار ساخته شد تا به امروز مسیر پر پیچ و خمی را پشت سر گذاشته است و امروزه شانس استفاده و داشتن آن برای تعداد بیشتری از مردم دنیا فراهم شده است.

 

 

گردآوری و ترجمه شده در گروه تولید محتوای فروشگاه اینترنتی سانی می

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()