مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
جواهرات در ساعت سازی

ساعت غواصی

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 4 کاربر

ساعت غواصی

تلاش برای ساخت ساعتی که بتوان از آن در زیر آب نیز استفاده کرد به قرن هفدهم میلادی برمیگردد اما نمونه های موفق آن در قرن نوزده و بصورت سفارشی برای اکتشافگران زیرآب و افراد ماجراجو ساخته می شد که قیمت گرانی نیز داشتند.

تا سال 1930 امکان تولید ساعت های ضدآب بصورت تجاری و در تیراژ بالا وجود نداشت تا اینکه اولین ساعت ضدآب در تولید انبوه توانست از آزمایشگاه علوم ساعت سازی سویس گواهی مقاومت در برابر نشت آب را تا عمق 443 پا (feet 443) دریافت کند. این رخداد خیلی زود مورد توجه نیروی دریایی و غواصان حرفه ای قرار گرفت.

بیشتر ساعت های غواصی تولید شده ی اولیه به سفارش نیروی دریایی ساخته شدند و بصورت گسترده درطول جنگ جهانی دوم و بعد از آن مورد استفاده قرار گرفتند. اگرچه این ساعت های غواصی از آزمون های دشوار موفق بیرون آمده بودند اما از استقبال عمومی بالایی برخوردار نشدند تا زمانی که ژاک کوستو (Jacques Cousteau) با استفاده از ساعت  غواصی در فیلم زیر آب که موفق به دریافت نخل جشنواره کن فرانسه شده بود باعث شناخت بیشتر این محصول شد تاجایی که هرکس دوست داشت نمونه ای از این ساعت ها را داشته باشد. استفاده از ساعت های غواصی در برنامه های تلویزیونی و فیلم های محبوبی همچون سریال شکار دریایی، جیمز باند و مامور 007 محبوبیت این ساعت ها را درمیان مردم دوچندان کرد.

یکی دیگر از ویژگی های بارز ساعت های غواصی رینگ شماره دار اطراف قاب ساعت است که امکان چرخش یک طرفه دارد.غواصانی که از تجهیزات تنفسی در زیر آب استفاده می کنند با چرخاندن و تنظیم این رینگ، مدت زمان باقی مانده تا اتمام ذخیره هوای همراه خود را چک می کنند. ساعت های غواصی را بزرگتر می سازند تا علاوه بر سهولت در خواندن اعداد امکان استفاده از آن در زیر آب زمانی که غواص از دستکش استفاده می کند به راحتی مهیا باشد. همچنین با درخشان ساختن اعداد و عقربه ها امکان چک کردن زمان در اعماق آب که نور کمتری به آن نفوذ می کند برای غواصان راحتتر است.

ساعت غواصی

در حال حاضر در استاندارد تعریف شده برای ساعت های غواصی باید این محصولات حداقل تا عمق 100 متر (330پا) در برابر نفوذ آب مقاوم باشند هرچند در مواردی برخی از شرکت های تولید کننده ساعت غواصی، با تولید محصولاتی که تا عمق 1000 پا و بیشتر در برابر نفوذ آب مقاوم هستند انتظار مخاطبان را افزایش داده اند.

اگرچه امروزه تعداد زیادی از غواصان از گجت ها و کامپیوترهای همراه در هنگام غواصی استفاده می کنند که علاوه بر زمان، عمق آب و اطلاعات بیشتری  در اختیار آنها می گذارند، اما همچنان استفاده از ساعت های سنتی مکانیکی طرفداران خاص خود را داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

 

 

گردآوری و ترجمه شده در گروه تولید محتوای فروشگاه اینترنتی سانی می

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()