مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
جواهرات در ساعت سازی

چرم طبیعی

امتیاز کاربران :
9 / 10
از 2 کاربر

 

چرم طبیعی (Genuine Leather)

 

چرم طبیعی تنوع بالایی دارد اما بطور عمده پوست گاو، بز و گوسفند از منابع اصلی تامین چرم به شمار می روند.

پوست را نمی توان به همان شکل طبیعی به کار برد چرا که هم فاسد می شوند و هم تحت تاثیر تغییرات دمایی تغییر حالت می دهند، در دماهای پایین سفت و سخت شده و در دماهای بالا شل و نرم می گردند. بنابراین، برای از بین بردن این مشکلات، بالابردن استحکام و انعطاف پذیری، با استفاده از موادی که منشا حیوانی، گیاهی، معدنی و یا شیمیایی دارند پوست دباغی می شود.

پوست خام مراحل زیادی را برای تبدیل شدن به چرم در کارخانه های چرم سازی طی می کند که دباغی تنها یکی از آنهاست. دراینجا به طور کلی می توان به چند مرحله ی اصلی اشاره کرد؛ شستشو و جدا کردن مو از پوست (Liming) ، جدا کردن چربی و گوشت (Fleshing) ، دباغی (Tanning) ، رطوبت زدایی  (Sammiering) ، رنگ رزی (Dyeing) و افزودن پوشش های ضد سایش با قابلیت پاک شوندگی به منظور پوشانیدن اسکارهای پوست و یکنواخت دیده شدن رنگ در سطح (Finishing).

چرم طبیعی بسیار بادوام است و برای یک عمر با شما می ماند و قیمت آن بسیار بالاتر از چرم مصنوعی می باشد. چرم طبیعی شبیه پوست است با بافت و شیارهایی مانند انگشتانتان که منحصر به فرد بوده و در سطح تکرار نشده است و علی رغم رنگ شدنش رایحه ی غنی چرم را دارد. اگرچه چرم طبیعی زیاد قابل انعطاف نیست و در برابر کشش، خم یا له شدگی مقاوم است، سطح آن زیر انگشتان شما نرم و صاف می باشد.

 

نمونه چرم طبیعی، فروشگاه سانی می

نمونه هایی از چرم طبیعی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()